Domingo, 13/6/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Simptomet e depresionit

Simptomet e depresionit

Simptomet e depresionit

  • Ndjesi te keqia, pashprese apo qarje te shpeshta her pas here
  • Humbja interesimit apo kenaqesis ndaj gjerave qe ju kan pelqyer me pare (perfshire edhe mardheniet intime)
  • Ndjesi e fajsis, pashpreses dhe pavleres
  • Mendimi per vdekjen apo vetvrasjen
  • Gjum te tepruar apo probleme me gjume
  • Humbje apetitit dhe shtim apo humbje te paqellimshme te peshes
  • Ndjenje sikur je i lodhur gjithmone
  • Probleme ne perqendrim dhe ne sjellje te vendimeve
  • Dhimbje te cilat nuk permiresohen me tretmane
  • Ndjesi e parehatshmeris, irritimit dhe te hidhrimit te lehte (shpejte) e te parsyeshem
(Visited 108 times, 1 visits today)
Top