Quinta-feira, 29/10/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

 Simptomat ne gjume te magjise dhe ruajtja nga magjia!

 Simptomat ne gjume te magjise dhe ruajtja nga magjia!

 Simptomat ne gjume

-Sheh qe i bejne magji dhe shenjat jane ; pin, nyje, magjistare
-Sheh njerez te tille qe i thone per te bere dicka dhe kjo enderr vazhdon e perseritet disa here.
-Grate shtatzane shikojn qe i godasin dhe zgjohen duke abortuar.
Nje nga shenjat qe mund te kuptohet qe njeriu ka magji eshte dhe kur ti prezanton diku ku behet rukje dhe ti nga gjendja normale kthehesh ne gjendje jo normale psh levizje te cudithsme e tjere.

Ndodh shpeshhere qe kur kendohen rukje nje person i prekur nga magjia bertet dhe thote se kush ja ka bere (flet xhindi ne gjuhen e tij) pra ai qe flet eshte xhindi.
Nuk besohet por mund ta provojme.
Pyetet per emra dhe pyetjet personi per emrat e pastaj xhindi se ku eshte magjia.
Shenim:
Magjia nuk eshte thjesht “tym” por behet me sende dhe lihet ne nje vend te fsheht qe e di vetem xhindi dhe magjistari.

Kur magjia eshte e rende duhet te kendohet BEKARE 7 here ne dite edhe me shume inshalla

Nje moter muslimane lexonte el bkearen 7 here ne dite dhe ne enderr ajo shikonte sexhde dhe kjo gje i shfaqeshe ç’do nate.
Kaloi nje kohe rreth 6 muaj dhe me ndihmen e All-llahut ajo u sherua e kjo moteer eshtenga vendet arabe dhe e pyeti shejhun;
O shejhu im, nuk e di se ç’gjykim ka nga sheriati por do kisha deshire qe mos te sherohesha se kur isha semure une e madheroja me shume All-llahun se sa tani qe jam sheruar.
Shejho thote se mu kane mbushur syte me lote nga besimi i kesaj vajze
SUBHANALLAH

Sherimi i magjise me magji tjeter nuk lejohet, ai qe e ben kete ka dale prej fese, AI eshte pabesimtar.

Si mund te zbulojme vendet e magjise?
Duke duruar dhe me lutje te vazhdueshme te pa reshtur qofte kjo gje edhe me vite ose gjith jeten tende.
Ke DO ALLAHU E SPROVON.

Ruajtja nga magjia!!

a) Dhikri i mengjesit dhe i mbremjes (SHUME I RENDESISHEM)
b) Sadakaja e vazhdueshme
c) Lidhje vetem me All-llahun (namaz, agjerim, dua etj)
d) Leximi dhe mesimi i kur’anit ne menyre te vazhdueshme.

(Visited 520 times, 2 visits today)
Top