Terça-feira, 15/6/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Sidri dhe gjethja e tij përdoret për probleme shpirtërore dhe organike

Sidri dhe gjethja e tij përdoret për probleme shpirtërore dhe organike

Sidri dhe gjethja e tij në shumicën e rasteve përdoret si rukje Islame (këndim Kurani dhe dua profetike si ilaç).

Ndër dobitë e tjera të gjethes së sidrit janë: – ndihmon të sëmurët në frymarrje, – është efektive kundra kapsllëkut,- lufton sëmundjet e mushkërive, – pastron zorrët,- pastron lukthin, – largon mërzinë, – pasrton gjakun, – është i dobishëm për mestruacionet e grave, – qetëson dhimbjet e kokës, – ul temperaturën e trupit, – forcon rrënjën e flokut, – qetëson dhimbjet e plagëve dhe plagosjeve, – largon erën e rëndë e cila ndodhet në trup dhe lëkurë, – pastron trupin nga helmet, – eliminon zbokthin nga flokët, – përdoret për personat të cilët kanë dhembje në kocka dhe krisje në to, – pastron stomakun, – aktivizon organet e trupit, – kundra depresionit dhe gjëndjes së keqe shpirtërore.

(Visited 571 times, 1 visits today)
Top