Quarta-feira’, 29/3/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

Si ti shëroni ulçerët (aftet) e gojës!

Si ti shëroni ulçerët (aftet) e gojës!

afteReceta natyrale për shërimin e ulçerës (afteve) së gojës

Mbase ju ka rënë rasti të ankoheni nga kruarjet e gojës, të keni dejgësim dhe të alarmoheni gjatë përtypjes së ushqimit. Sipas fotos mbase do ta kuptoni, këto quhen ulçera të gojës dhe nuk janë serioze përveç që shkaktojnë padurim.

Për largimin e tyre përdorni këtë recetë:

Një lugë kafe kripë të jodizuar,
Një lugë kafe mjaltë,
Një lugë kafe sodë buke,
Një lugë kafe vaj kokosi.

Përzini së bashku dhe vendosini mbi shenjë. Lërini të veprojnë për 15 minuta pastaj largojeni me anë të një kubi akulli.
Përsëriteni 2- 3 here në ditë dhe do ta vëreni ndryshimin