Domingo, 26/6/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Si ti eleminoni pikat e zeza…

Si ti eleminoni pikat e zeza…

Pikat e zeza në fytyrë janë një fenomen shqetësues për shumë njerëz. Ngacmimi i tyre me qëllim të eleminimit shpeshëherë sjellë dëme ose plagë edhe më të mëdha.

Prandaj, për të arritur një largim permanent dhe të shëndetshëm ju duhet të përdorni vetëm metodat ntyrale.

Kjo maskë do të largojë të gjitha pikat e zeza, aknet dhe puçrrat nga të gjitha llojet e lëkurës:

Përbërësit:

1 lugë çaji mjaltë
1 lugë çaji lëng limoni i freskët
½ lugë çaji kanellë
½ lugë çaji arrëmyshk

Udhëzime:

Miksoni mirë të gjithë përbërësit në një enë
Nëse keni lëkurë shumë të ndjeshme, largoni limoni nga përbërja.

Përdorimi:

Aplikojeni në fytyrë dhe lëreni ashtu për 30 minuta. Pastaj pastrojeni fytyrën me ujë të ngrohtë.

Vërejtje:

Shmangni zonat rreth syve dhe gojës./Mesazhi/

(Visited 143 times, 1 visits today)