Sábado, 28/11/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Si të zhdukni celulitin me uthull molle, ja mënyra efektive dhe e shpejtë

Si të zhdukni celulitin me uthull molle, ja mënyra efektive dhe e shpejtë

Celuliti është një nga kushtet e lëkurës më i vështiri për t’u trajtuar dhe për t’u zhdukur.
Përveç se do një kujdes mjaft të madh duke filluar që nga dieta ushqimore, aktiviteti fizik, etj, ju duhet të përdorni edhe kremra apo mënyra të tjera për ta luftuar celulitin.

Dy nga mënyrat më efektive që ndihmojnë në eliminimin e celulitit kanë si përbërës kryesor uthullën e mollës:

Përdorim i brendshëm: në një gotë të madhe uji shtoni 2 lugë gjelle uthull molle dhe një lugë mjaltë. Pijeni këtë pije 1 herë në 2 ditë, esëll në mëngjes.

Përdorim i jashtëm: merrni një filxhan locion trupi dhe hidhini 2 lugë uthull molle të papërpunuar. Vendosini në zonat me celulit dhe masazhojeni me lëvizje rrethore. Përsëriteni këtë procedurë 3-4 herë në javë. Përveç kësaj mënyre, ju duhet të ushqeheni shëndetshëm dhe të bëni aktivitet fizik. /Burimi: Step to Health/

(Visited 100 times, 1 visits today)
Top