Terça-feira, 5/7/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Si të zgjidhni problemin me kapsllëkun, fryrjen dhe gazrat në 1 minutë

Si të zgjidhni problemin me kapsllëkun, fryrjen dhe gazrat në 1 minutë

Mjekësia tradicionale kineze mbështetet në përdorimin e metodave të tilla, si ajo e akupunkturës dhe akupresionit. Ashtu si akupunktura, akupresura është një metodë e lashtë kineze që përdoret për trajtimin e mjaft sëmundjeve.
Në veçanti, akupresura është përdorur për shekuj me radhë në trajtimin e gazrave, kapsllëkut dhe fryrjes. Procedura është e thjeshtë dhe lehtësimi është i garantuar pas vetëm një minute.

Teknika e akupresurës
Së pari, gjeni një pikë presioni e cila është rreth dy gishtërinj gjerësi nën kërthizën tuaj.
Nëse e keni vendosur pikën poshtë kërthizës tuaj, me gishtërinjtë tuaj, masazhoni butësisht masën e presionit.
Fërkoni këtë vend me lëvizje rrethore për një minutë.
Me masazhimin e kësaj pike presioni menjëherë do të ndjeni lehtësim nga gazrat, kapsllëku apo fryrja.

Ky masazh gjithashtu ndihmon për të hequr qafe dhimbjen e barkut dhe të shpinës. Akupresura rekomandohet shumë për njerëzit me probleme të vazhdueshme të tretjes, pasi është një procedurë e thjeshtë që bëhet pa pasur nevojë për ndihmën e dikujt.shije.al

(Visited 317 times, 1 visits today)