Quinta-feira, 5/8/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Si të trajtoni sinozitin në kushtet e shtëpisë

Si të trajtoni sinozitin në kushtet e shtëpisë

Një litër ujë
Një lugë gjelle rozmarinë
Një kokërr qepe
Një lugë kafe me kripë të jodizuar.

Merret uji, hidhet në një tenxhere, shtohet një kokërr qepë e grirë në njësi të vogla, një luge gjelle rozmarine dhe kripa. Lihen derisa të vlojnë. Pastaj hiqen nga zjarri dhe afrohet koka e mbuluar me peshqir për disa minuta. Përseritet disa herë në ditë.
Rezultati fillon të shihet brenda javës!

(Visited 181 times, 1 visits today)
Top