Segunda-feira, 23/11/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

SI TE PARANDALONI ZGJERIMET E LEKURES

SI TE PARANDALONI ZGJERIMET E LEKURES

aloe vera

Disa menyra shume te thjeshta per te eleminuar dhe parandaluar zgjerimet e lekures!

Leng patatesh
Lyejeni edhe shtrydheni nje patate,me lengun e saj bejini nje masazh vendit ku keni zgjerime per 2-3 minuta me pas vendoini copat e patetes siper dhe lerini per 5 minuta!

Aloe Vera
Aloe Vera njihet per sherimin e lekures dhe eleminimin e shenjave.Ne vendin ku keni zgjerime vendosni lengun e Aloe Veres dhe bejini masazh per 5 minuta me pas shpaljeni me uje te ftohte!

Leng rrushi
Merrni disa kokrra rrushi,hiqjani lekuren e siperme dhe shtypini.Ashtu vendosini ne lekure per 20 minuta!

Vaj ulliri !
Merrni pak vaj ulliri bejini masazh vendit me zgjerime per 10 minuta.Mund ti shtoni edhe pak uthull molle per ta bere ate si krem!

(Visited 90 times, 1 visits today)
Top