Sexta-feira, 9/12/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

Si të parandalohen disa sëmundje “moderne” ?

Si të parandalohen disa sëmundje “moderne” ?

top ushqimet

Si të parandalohen disa sëmundje “moderne” ?

Për sëmundje të shumta në trupin e njeriut si p.sh., obeziteti, diabeti, sëmundjet e zemrës, forma të ndryshme tumorale, etj;

Shpesh si shkak kryesor kanë një regjim ushqimor dhe një ushqim të papërshtatshëm. Por jo vetëm kaq. Mjaft prej tyre mund të arrinin të parandaloheshin falë një ushqyerje të shëndetshme dhe të ekuilibruar.