Sábado, 8/8/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Si të largojmë kilogramët me MATCHA?

Si të largojmë kilogramët me MATCHA?

Si të largojmë kilogramët me MATCHA?

Humbja e dhjamit rreth belit jo vetëm që ju bën të ndiheni më mirë, por gjithashtu mund t’ju përmirësojë shëndetin. Dhe, për fat, yndyra e “sëmurë” e barkut shkrihet më shpejt se yndyra e ruajtur tek këmbët. Megjithatë, ndërkohë që jeni të shqetësuar për të humbur kilogramët – dhe centimetrat nga beli – duhen bërë ndryshime në mënyrën se si hani për të siguruar humbjen e drejtë të peshës:

Çaj i gjelbër Matcha (maça)
Matcha është një lloj i veçantë i çajit të gjelbër pluhur që është prodhuar në Japoni. Çaji i gjelbër Matcha ka 137 herë më shumë antioksidantë sesa çaji i gjelbër i zakonshëm.
Një filxhan matcha = 10 filxhanë çaji i gjelbër për sa i përket përmbajtjes ushqyese.
Pse ka rëndësi kjo? Antioksidantët janë agjentët mbrojtës të trupit, të cilët parandalojnë plakjen dhe sëmundjet kronike. E thënë më thjesht, sa më shumë antioksidantë, aq më mirë funksionon trupi në luftën kundër sëmundjeve.

Përgatitja:
Shtoni disa pika ujë të ftohtë në pluhurin matcha dhe përzieni me një lugë. Shtoni më shumë ujë të nxehtë. Rregulloni matjen për t’iu përshtatur shijes. Matcha nuk duhet ëmbëlsuar.

Matcha nxit metabolizmin dhe djeg kaloritë, detoksifikon në mënyrë efektive dhe natyrale, qetëson mendjen dhe relakson trupin, rrit disponimin dhe ndihmon në përqendrim.

E gjeni në @bionatural_shop

(Visited 105 times, 1 visits today)
Top