Terça-feira, 20/4/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Si te largojme alergjite stinore me metoda natyrale;

Si te largojme alergjite stinore me metoda natyrale;

Si te largojme alergjite stinore me metoda natyrale;
– Hani cdo dite nga nje luge mjalte vendi. Kjo do te ul ndjeshmerine tuaj ndaj polenit dhe luleve
– Pini caj xhinxheri (kete mund ta gjeni edhe ne zyren tone) pasi xhinxheri eshte nje antiinflamator natyral, ka agjente anti-alergjike qe neutralizojne helmet me trup. Gjithasht kete caj mund ta kombinoni me pak pluhur speci te kuq djeges.
– Shtydheni bashke ne nje shtydhese frutash nje kokerr molle jeshile, nje limon pa lekure, dy cm xhinxher te gjalle, pak pluhur speci te kuq djeges dhe futini ne nje ene ne frigorifer. Te nesermen ndjeni aromen e saj dhe pijeni.
– Merrni cdo dite vitamine C ose sigurohuni te hani fruta qe permbajne ne mase te konsiderueshme kete vitamine (banane, ananas, kivi, portokalle, bizele,brokoli, lulelakra).
– Konsumoni vaj lini sepse ka acide yndyrore si omega3, omega 6 dhe vitamine E.
– Kosnumoni cdo dite caj jeshil.

(Visited 190 times, 1 visits today)
Top