Quinta-feira, 18/7/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Si të kujdesemi për duart në dimërSi të kujdesemi për duart në dimër

Në periudhën e dimrit klima e ftohtë i bën duart më të thata.

Thuhet se mosha e një femre dallohet nga duart.

Në këtë periudhë duhet ti kushtojmë kujdes të veçantë sepse lëkura e duarve është shumë e ndjeshme dhe dëmtohet.

Hidratimi është një nga proceset më të rëndësishme për duart. Po ashtu i domosdoshëm është edhe aplikimi i skrapit i cili e bën lëkurë të lëmuar dhe të shkëlqyeshme.

Mbajtja e dorezave plastike në punët e shtëpisë i mbron ato nga pluhuri, uji i nxehtë dhe kimikatet e detergjentëve. Gjithashtu dhe veshja e dorashkave në ambientet jashtë shtëpisë mbron lëkurën e cila duhet të behet një zakon për këdo./Kosova Post/

(Visited 22 times, 1 visits today)
Top