Terça-feira, 25/6/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Si të evitojmë alergjitë?Si të evitojmë alergjitë?

jeta
Si të evitojmë alergjitë:

1. Alergjikët duhet të mos konsumojnë kikirikët, qumështin, vezët, grurin, sojën.
2. Nuk duhet të konsumojnë ato ushqime me përbërje vajore si arrat dhe bajamet.
3. Mos përdorni në rroba detergjentë aromatikë.
4. Qëndroni larg vendeve të lulëzuara gjatë stinës së pranverës dhe vjeshtës.
5. Mos përdorni facoletë, letra higjienike apo letra duarsh me përmbajte aromatike.

(Visited 18 times, 1 visits today)
Top