Sábado, 8/8/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Si te eleminojme venat ne fytyre?

Si te eleminojme venat ne fytyre?

Si te eleminojme venat ne fytyre?
– Disa here ne dite aplikoni vaj bajame ne fytyre. Merrni nje pambuk, zhyteni ne vaj bajame dhe lyeni zonen e afektuar me te.
– Ginko biloboa,nuk ndihmon vetem ne memorie, por forcon edhe indet që formojnë muret e venave si dhe përmirëson qarkullimin e gjakut. Doza e rekomanduar – sipas rekomandimit te farmacistit.
– Uthulla e molles, një nga gjërat më të rëndësishme dhe të dobishme që mund të keni rreth shtëpisë, është një tjetër ilaç i përbashkët për venat merimangë, duke rritur qarkullimin në zonën e problemit. Lagni një leckë me uthull molle dhe vendoseni atë në zonën e prekur si një kompresë për pesëmbëdhjetë deri njëzet minuta. Rekomandohet një herë ose dy herë në ditë për një paku një muaj.

(Visited 302 times, 1 visits today)
Top