Quinta-feira, 19/5/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Si te beni qumesht turmeriku?

Si te beni qumesht turmeriku?

Si te beni qumesht turmeriku?
Nje pije qe ndryshon stilin e te ushqyerit. ‘Qumeshti i arte’ eshte shume i shendetshem, anti-inflamator, redukton dhimbjet e kokes. dhimbjen e kyceve (nyjeve) dhe depresionin.
Kur kombinohet turmeriku me piper te zi, rrit absorbimin e lendeve ushqyese per 1000 here. Lehteson artritin, forcon melcine, kure anti- kancer, ul simptomat e Alzheimer, trajton infeksionet efshikezes urinare, lufton diabetin dhe lufton radikalet e lira, duke na dhene nje lekure te fresket.
Ja receta;
-nje gote qumesht Bajamesh (e kam postuar videon me heret se si ta beni ne shtepi), ose qumesht lope
– nje maje luge piper te zi
– nje luge kafe turmerik
– nje luge mjalte
– pak kanelle (cimet) – opsionale sipas shijes.
Perziejini se bashku dhe pini nje gote te tille cdo dite.

(Visited 282 times, 3 visits today)