Quinta-feira, 4/3/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Si te bej magji apo si t’a prishi magjine?

Si te bej magji apo si t’a prishi magjine?

Si te bej magji apo si t’a prishi magjine?

Shohim sot tek muslimanet qe nuk praktikojn fene Islame qe bejne gabim shume te madh kur ata shkojne tek magjistaret per te kerkuar qe te i bejn magji
dikujt per martese,pasuri,shendet,etj. Por problemi me i madh eshte se ata fusin veten ne probleme edhe me te medha familjare,psikologjike apo sociale duke mos kuptuar qe po e fusin veten ne problem aq te medha sa qe nuk mund te dalin pa e kuptuar realitetin se magjia ne Islam nuk lejohet.
Andaj te dashur musliman magjia eshte shkaterrimi i nje shoqeria andaj mos kerko qe me magji te martohesh,te kesh pasuri ,shendet apo dicka te tille se do e pesosh edhe me shume. Nese vetem ke rene ne sprove gjeja e pare qe duhet te besh te kerkosh falje tek Allahu i Lartmadheruar per veprimin qe ke bere dhe te shkosh tek ndonje hoxhe (i besushem ,i drejte,i devotshem,i moralshem) qe ben rukje t’a prishesh magjine dhe te fillosh jetes normale duke adhuruar Allahun e Lartmadheruar dhe duke bere vepra te mira.
Andaj mbaje mend qe magjia nuk lejohet aspak ne Islam dhe me e keqja eshte qe demton besimin (fene) dhe jeten tuaj sociale.
Lute Allahu per udhezim te drejte, kjo eshte zgjidhja me e mire.

(Visited 720 times, 1 visits today)
Top