Quinta-feira, 15/4/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Si ta përdorni uthullën e mollës për tu dobësuar vetëm me një lugë gjelle në ditë

Si ta përdorni uthullën e mollës për tu dobësuar vetëm me një lugë gjelle në ditë

Acidi acetik është një përbërës i uthulles që inkurajon trupin tuaj për të humbur kilet e teperta duke ndihmuar në parandalimin e krijimit të yndyrës së trupit dhe yndyrnave jo të shëndetshme te melcise.
Studimet tregojnë se një minimum prej 15ml (1 lugë gjelle) në ditë është e mjaftueshme për të humbur peshe.

Miksoni një lugë gjelle uthull molle me një gotë me ujë të ngrohtë ose lëng frutash.Uthulla e molles:

Redukton kolesterolin
Duke marrë dy lugë gjelle uthull të mollës në ditë, nivelet e kolesterolit do të zvogëlohen. Provoni te shtoni dhe nje luge mjalte ne.

Luftimi i diabetit
Duke marrë dy lugë gjelle uthull para gjumit ndihmon në reduktimin e glukozes.

Ul presionin e gjakut
Duke ulur tensionin e lartë të gjakut, ju do të zvogëloni probabilitetin e e semundjeve te zemres dhe goditjen ne tru.

Floke me te shendetshme
Uthulla e molles mund të ndihmojë në përmirësimin e cilësise dhe pamjes se flokëve tuaj duke i bere ata te duken më të fortë dhe me te shendetshem.

Merrni një ose dy lugë uthull molle në ditë dhe ju do të shihni rezultatet shume shpejt.

Burimi:/theheartysoul.com/
©gatuajshendetshem/përktheu j.memeli/

(Visited 120 times, 1 visits today)
Top