Sábado, 7/12/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Si ta përdorni soden bikarbon për tretje dhe për pastrim të organizmit?

Si ta përdorni soden bikarbon për tretje dhe për pastrim të organizmit?

Si ta përdorni soden bikarbon për tretje dhe për pastrim të organizmit?

Një nga përdorimet tipike të sodës bikarbon është ai i favorizimit të tretjes së ushqimit. Në këto raste është më mirë që të tretet në ujë, ose lëng portokalli apo limoni.
Në një gotë me ujë, shtohet një luge e vogël sodë bikarbon, ku mund të shtohen disa pika lëng limoni.

(Visited 69 times, 1 visits today)
Top