Quinta-feira, 23/3/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

Si t’a përdorim mjaltin me kanellë kundër lodhjes ?

Si t’a përdorim mjaltin me kanellë kundër lodhjes ?

mjalti kanellla

Studimet e fundit kanë treguar se përmbajtja e sheqerit ne mjaltë është më e dobishme se sa e dëmshme për rezistencen e trupit. Të moshuarit, të cilët marrin mjaltë dhe pluhur kanelle në pjesë të barabarta janë më vigjilente dhe fleksibël.Dr Milton, i cili ka bërë kërkimin,thotë se gjysmë luge gjelle mjaltë në një gotë me ujë e spërkatur me pluhur kanelle,e marrë çdo ditë pas furcimit te dhëmbëve dhe mbasdite rreth orës 3:00 kur vitaliteti i trupit fillon të bie, rrit vitalitetin e trupit brenda një jave.