Terça-feira, 17/5/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Si ta kurojmë reumatizmëm

Si ta kurojmë reumatizmëm

7308_421969351244411_1738731747_n

REUMATIZMA

Si ta kurojmë reumatizmëm

 

-Bëni dy herë në javë ushtime gjimnastikore të lehta.

-Merrni here pas herë (një herë në dy ose tre muaj) tableta multivitaminë.

-Jetoni në ambiente që nuk janë të ftohta.

-Pini sa më shumë çarja me bimë jeshile.

-Përdorni ujë mineral.

-Hani sa më shumë fruta me vitaminë C dhe A.

-Sa herë që ndjeheni të lodhur përdorni paracetamol ose medikamente të tjera me përmbajtje paracetamoli.

(Visited 231 times, 1 visits today)