Sexta-feira, 10/7/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Si ta hani fikun për ilaç?

Si ta hani fikun për ilaç?

Përvojat e njerëzve nga vendet bregdetare flasin se ky kombinim ndihmon tek mungesa e jo pjellshmërisë, hemorroidet, tek sëmundjet e ndryshme të zorrëve, kapsllëku, kolesteroli i lartë, bronkiti, astma dhe shumë sëmundje tjera.

Fiku në vajin e ullirit është shumë i dobishëm kundër baktereve në lukth dhe ulcerës në stomak.

Përndryshe, fiku në kombinim me vajin e ullirit vepron shumë mirë në rastet e shumë problemeve të barkut.

Merrni 40 kokrra fiku të thatë dhe shtypni në një kilogram vaj ulliri. Më mirë do të ishte të shfrytëzoni një kavanoz qelqi, ku përmbajtjen do ta vendosnit ë qëndroj 40 ditë. Pas 40 ditëve mund të filloni ta konsumoni.

Si ta hani fikun për ilaç? Pra, është mirë që t’i hani para ushqimit. Kjo do të thotë se hahen me barkun bosh.

(Breziiri)

(Visited 241 times, 1 visits today)
Top