Domingo, 7/3/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Si përdoret ALOE VERA për DOBЁSIM?

Si përdoret ALOE VERA për DOBЁSIM?

Si përdoret ALOE VERA për DOBЁSIM?

1. Aloe vera gel + lëng frutash
Shtoni 1 lugë (gjelle) aloe vera gel në një gotë lëng frutash. Pihet 3 herë në ditë 15 min. para çdo vakti.

2. Aloe vera + mjaltë
Shtoni 1 lugë (të mesme) mjaltë në një filxhan (60ml) aloe vera gel. Përzieni mirë dhe piheni çdo mëngjes esëll.

3. Aloe vera + lëng limoni + ujë
Mbushni një gotë me ujë dhe lëng limoni. Në fund shtoni 1 lugë (gjelle) aloe vera gel. Pihet çdo ditë derisa të arrini rezultatin e dëshiruar.

4. Aloe vera + smoothie
Vendosni në një shtrydhëse frutash këta përbërës:
1 filxhan qumësht bajame ose kokosi
½ filxhani boronica
½ luge (gjelle) vaj kokosi
1 lugë (gjelle) fara liri
Mjaltë

Përzieni mirë derisa të përftoni një lëng.
Pihet 1-2 herë në ditë.

Përgatiti: BioNatural Shop

 

(Visited 182 times, 1 visits today)
Top