Quarta-feira’, 27/1/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Si ndryshojnë kohët!

Si ndryshojnë kohët!

Aktori i famshëm Arnold Schwarzenegger postoi një foto të tijën duke fjetur poshtë statujës së tijë të famshme prej bronzi, dhe shkruante me keqardheje (Si ndryshojnë kohët!)

Arsyeja që e shkroi nuk ishte se ishte plakur, por sepse kur ai ishte guvernator i Kalifornisë inaguroi një hotel me statujën e tijë përball hotelit, dhe drejtuesit e hotelit i thanë atij që mund të shkonte sa herë të donte të qëndronte në hotel, gjithmon do të gjendej një dhomë boshe për të.

Kur ai nuk ishte më guvernator shkoi një ditë në hotel, por administratori nuk i dha një dhomë me argumentin se hoteli ishte i gjithi i rezervuar.
Ai mori një batanije dhe u shtri para statujës së tijë, donte ti jepte një mesazh njerzve; imagjinoni kur isha guvernator atë më luteshin dhe më lëpiheshin, por tani që sjam më me post më harruan dhe harruan premtimin e dhênê. Po kohët kanë ndryshuar. Mos i zër asnjeher besë postit që ke se vjen dita e humb dhe të gjithë ata që të rrinin mbrapa për interes as do tja dinë më për ty.

(Visited 73 times, 1 visits today)
Top