Domingo, 12/7/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Si jua shkatërrojnë trupin pijet energjike

Si jua shkatërrojnë trupin pijet energjike

Sipas studimeve të fundit, pijet energjike shkaktojnë efekte anësore negative te gjysma e të rinjve, transmeton Klan Kosova.

Shkencëtarët nga Universiteti i Waterloos në Ontario, Kanada thonë se duhet të ketë rregulla strikte për të kufizuar shitjet e pijeve te të rinjtë nën moshën 16 vjeçare pasi një studim i kohëve të fundit zbuloi se 55 përqind e 12-24 vjeçarëve raportuan ndikime negative shëndetësore.

Pra cilat mund të jetë disa nga efektet anësore nga konsumimi i këtyre pijeve?

Stresi dhe ankthi

Ndryshimet e humorit

Reaksionet alergjike

Lodhje e veshkave

Sheqeri i lartë./tesheshi.com/

(Visited 154 times, 1 visits today)
Top