Segunda-feira, 24/2/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Si ju ndihmon limoni për të djersitur sa më pak

Si ju ndihmon limoni për të djersitur sa më pak

Djersa është një element i rëndësishëm i trupit të njeriut që shërben për të rregulluar temperaturën, si dhe të luftojë infeksione të ndryshme.

Shumica prej njerëzve përdorin produkte të ndryshme për të parandaluar erën e djerësë.

Por këto lloj produktesh, përveç së janë të shtrenjta, mund të kenë edhe efekte anësore në shëndet.

Mjaft më!  Zgjidhja është shumë e thjeshtë.

Prisni një limon jeshil të freskët në gjysmë dhe fshini pjesët nën sqetull. Lerini sqetullat të thahen dhe pastaj vishni bluzën tuaj.

Aroma e limonit të freskët do të zgjasë tërë ditën dhe ju nuk do të keni njolla në rroba./tesheshi.com/

(Visited 77 times, 1 visits today)
Top