Quinta-feira, 23/3/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

Si e pranon Islamin kjo mjeke amerikane

Si e pranon Islamin kjo mjeke amerikane

dr oriva muslimaneTregon kjo mjeke amerikane qe quhet Orivia mjeke gjinekologe ne nje prej spitaleve amerikane
Se nje dite erdh nje grua muslimane per te lind. Ajo kishte dhimbjet e para lindjes, dhe kur u afrua perfunidimi i orarit te punes sime i tregova se une po shkoj ne shtepi dhe per lindjen e saj do te kujdeset nje mjek ne vend timin.

Filloi te qaje shume dhe me tha jo nuk dua nje mjek mashkull.
Shtoi kjo mjeke amerikane sipas facebook –it te saj:
U habita prej sjelljes se saj, me tregoi burri I saj se ajo nuk deshiron qe te lind me nje mjek mashkull e ta e sheh ate, se ate gjate gjithe jetes se saj nuk ka mashkull qe ka pare fytyren e saj perveq babes, vellezerve, axhallareve dhe te afermit e saj te ngushte (meharim).
Mjekja qeshi dhe tha une mendoj se nuk ka burre ne Amerike qe se ka pare fytyren time, u pergjegja kerkeses se tyre.
Ne diten e dyte erdha per ta pare gjendjen e saj pas lindjes dhe I tregova asaj se shume gra ne Amerike marrin pezmatim te brendshem dhe temperature te lehonis nga marredhenjete seksuale gjate lehonise dhe I thashe qe te largohet nga marredhenjet seksuale me se paku 40 dite.
Dhe gjate 40 diteve duhet te ushqehesh mire dhe te largohesh nga lodhja fizike …… udhezime nga te arriturat shkencore te zbuluara nga kerkimet mjekesore.
Kjo grua muslimane me tregoi se kete na ka mesuar Islami, femres ne lohoni I ndalohen marredhenjet seksuale per 40 dite derisa te pastrohet, gjithashtu lirohet nga namazi dhe agjerimi.
Kur degjova fjalet e saja u befasova, kerkimet tona po perputhen me mesimet islame, por pas provave te veshtira dhe te shumta..!!
Pastaj hyri mjekja pediatre per te pare gjendjen e femijes dhe e keshilloj nenen duke I thene me se miri eshte qe femija te flej ne krahun e djathte sepse keshtu stabilizohen te rrahurit e zemres, baba I femijes tha ne femijet tane I kthejme ne krahune e djathte kur I vendosim ne gjume, sepse keshtu ne praktikojme traditen e te derguarit tone Muhamedit a.s.
Ajo (mjekja amerikane) u habit edhe me shume.
Mjekja amerikane tha: jeta na shkoi per te arritur deri te kjo, por keta kete e dine nga feja tyre.
Vendosa ta njoh kete fe, dhe mora pushimin per nje muaj, shkova ne nje qytete tjeter ku ishte nje qender e madhe islame.
Kohen me te madhe e kalova aty duke pyetur dhe sqaruar dhe duke u takuar me musliman arab dhe amerikan .
Ne fund deklarova pranimin e Islamit pas disa muajve, duke perfunduar shkrimin e saj thote “Elahmdulilah”