Segunda-feira, 16/5/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Si bartet sihri (magjia) nga nena te femija?

Si bartet sihri (magjia) nga nena te femija?

Si bartet sihri nga nena te femija?

Pse femija juaj eshte shume I eger qan shume naten,dhe nuk e ndegjon as kend?

Nese femiu juaj fillon te behet shume I eger,nuk e ndegjon askend,qan shume,rrahet me femijet e tjere,sa here I fol ai behet edhe me agresiv,per kete jane dy qeshtje.

-Nese nena e tij (femijes) ka dhimbje me lukth,i dhemb kryt,sheh andrra te kqija,gjate gjithe kohes, e ndjene nje plogeshti ne trup ni lodhje,I dhemb zemra shpesh,ka shtrengime ne gjoks,duart I pihen I djersiten,etj. atehere kjo nene e bart sihrin te femiu permes gjidhenjes,duke u rritur femiu,sihri forcohet me shume bazen kryesore e ka nena e femiu ndikohet prej saj.

-Nje gje tjeter qe e bejne shumica e njerezve eshte se gjdo levizje,gjdo gjest qe e ben femija I tyre ata menjehere e fotografojne dhe e qesin ne facebook,e aty sa njeriu e sheh,e me e keqja eshte se nese dikush nuk ka femije, dhe e sheh ate foto e lakomon atehere ky femije merr edhe nje msysh shume te keq.

Eshte sprove e zotit per ty qe eki femijen, dhe per ty qe nuk e ki femijen,nese ty Allahu te ka dhene femije, te ka vequ pak prej tjereve,atehere ruje ate femije e jo qysh I kom pa disa nena ne facebook e qet femijen e vet, e shkrun aty rrushi mamit zemra mamit etj, e krejt komentet qe behen ne ate foto jane: ja hanksha zemren,o kqyre bre qysh ka dal ,shpirti halles,shpirti tetes,aj tjetri prej jashtit thote puthe njeher per mu,krejt komentet jane qeshtu te ngjajshme, por as nje nuk thote Mash’Allah,e ky femije merr shume msysh.

Per tu qetesur ai femije duhet se pari nena e tij mu pastru, tani qetsohet edhe femija, por subhanallah,mos ju shkrini femijeve plum se eshe shume haram edhe gjynah I madh e nuk ka dobi prej atyre seneve.

Nese nena nuk I ka simptomet e sihrit por femija qan nuk rahatohet ateher mesoj keto dhe lexoja femjes shepsh gjat dites

Suren nas,Suren felek,
SURE EL-FELEK
BISMIL-LAHIRR-RRAHMANIRR-RRAHIM
”Kul eudhu bi rabbil felek. Min sherri ma halek. Ve min sherri gasikin
idha vekab. Ve min sherrin-nef-fathatin fil ukad. Ve min sherri
hasedin idha hased.”
SURE EL-NAS
BISMIL-LAHIRR-RRAHMANIRR-RRAHIM
”Kul eudhu bi rabbin-nas. Melikin-nas.ilahin-nas.
Min sherril-vesvasil-hanas. El-ledhi juvesvisu fi sudurin-nas
Minel-xhin-neti ven-nas.”

EM JEHSUDUNE EN-NASE ‘ALA MA ‘ATAHUMULLAHU MIN FEDLIHI-A u kanë zili atyre njerëzve për atë që All-llahu u dha nga mirësitë e Tij
LEKAD HALEKNAL-’INSANE FI ‘AHSENI TAKWIM Vërtet, Ne e krijuam njerin në formën më të bukur.

Duaja për mbrojtjen e fëmijëve E vëndon dorën e djathtë mbi kokën e fëmijës, dhe ja lexojmë këtë lutje një herë, ose më shumë herë dhe inshAllah me lejen e Allahut do të jetë i mbrojtur, nga shejtanët dhe syri i keq.
E’udhu bi Kelimatil-lahit-tammeh min kul-li shejtanin ue
hammeh, ue min kul-li ‘ajnin ue lammeh.” – (Lus Allahun, që t’ju mbrojë me fjalët e Tija të plota nga çdo shejtan, nga çdo helm dhe nga çdo sy i keq.

Simptomet kryesore te sihrit qe bartet nga nena tek femiu jane:

-Femiu flet shume qete,mirepo nenes i vjen si nervoz zeri i tij ne vesh
-Femiu e ndjen se ka mungese dashurie nga nena dhe babai
-Femiu here pas here ka dhimbje koke kah pjesa e ballit dhe mbi koke
-Femiu zgjohet shpesh nga gjumi duke qare
-Femiu kur flet,shpesh here nena ia ban bajat fjalet e tij,duke e pyetur se qka the edhe nje here
-Sihri e ngacmon femiun duke i dhene mendime te ndryshme si p.sh.nena i don femijet e tjere me shume etj.
-Ndodh qe nena te kete nje nervoze te shpejt dhe ne ato momente e rrah femiun e tij,mipero menjehere i bjen pishman pse e bera nje gje te tille dhe fillon me qajt
-perderisa femiu e ka sihrin e dobet dhe dashuria per ta eshte me e madhe,por kur sihri shkon duke u zmadhuar edhe dashuria per femiun shkon duke u zvoglu
-Dhe nje gje tjeter eshte qe shpesh nena ka nje urrejtje ndaj femiut.

Rukjegjiu: Besim Misini

(Visited 818 times, 1 visits today)