Sexta-feira, 17/9/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Shtatë veta helmohen nga hurmat në Burrel

Shtatë veta helmohen nga hurmat në Burrel

Pas kërpurdhave, një tjetër produkt shpallet “non grata” për banorët e Burrelit.

hurma

Në vetëm 24 orë 7 persona janë paraqitur në spital me shenja helmimi pasi kanë konsumuar hurma.

Burime nga spitali i Burrelitbëjnë me dije se 4 nga të helmuarit kanë marrë ndihmën e parë dhe kanë lënë spitalin, ndërsa 3 të tjerët ndodhen aktualisht në spital.

Sipas mjekëve, helmimi ka ndodhur për shkak të njollave të zeza në hurmat e sapovjelura.

“Burimi i helmimit kanë qenë hurmat me njolla të zeza deri në gjendje kalbëzimi” theksojnë bluzat e bardha. /albeu/

(Visited 110 times, 1 visits today)
Top