Segunda-feira, 29/5/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

Shqiptarët në përkrahje të Erdoganit

Shqiptarët në përkrahje të Erdoganit

erdogan

Kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan ka shumë gjasa që të jetë në ballinën e revistës “TIME” duke qen personi i vitit.

Deri tani ai është më i votuari nga personalitet që ka paraqitur revista në sondazhin e saj në internet.

Nga anketa, fituesit do të zgjidhët me 6 dhjetor.

Kryeministri Erdogan deri tani ka 15.9 për qind të votave, dhe nëse fiton krejt garën, do të shpallet nga revista si “Personaliteti i viti 2013”.

Gjatë vitit 2011 kryeministri Erdogan kishte zënë vendin e parë duke lënë mbrapa figurat si Lionel Messi me dyfishin e votave më shumë, kurse tash me shumë pak vota diferencë prapa tij qëndron udhëheqësi egjiptian i grusht-shtetit , Gjenerali El-Sisi. Në garë është edhe Papa Franqesku, por ai larg dy liderëve të shteteve islame mbetet me mbi 150 mijë vota.

Ndërsa linku për të votuar Erdoganin është shpërndarë kohët e fundit edhe nga shumë shqiptarë nëpër rrjetet sociale, dhe kryesisht në Facebook.