Quarta-feira’, 22/9/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Shqipëri-Serbi, stërvitje e përbashkët ushtarake

Shqipëri-Serbi, stërvitje e përbashkët ushtarake

Forcat ushtarake shqiptare do të zhvillojnë një stërvitje të përbashkët me forcat serbe në kuadër të një bashkëpunimi shumëpalësh. Sipas agjencisë serbe “Tanjug”, vendi i zhvillimit të stërvitjes “Platinum Wolf 2014″ do të jetë Luigina e Preshevës.

shqiperi serbi

Stërvitja është pjesë e raporteve mes SHBA-ve, Kartës së Adriatikut dhe Serbisë në funksion të një dimensioni të ri të sigurisë në rajon. /albeu/

(Visited 52 times, 1 visits today)
Top