Terça-feira, 20/4/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Shpelarja e hundeve me uje te kripur,ky eshte trajtimi me i mire per hundet

Shpelarja e hundeve me uje te kripur,ky eshte trajtimi me i mire per hundet

Ky eshte trajtimi me i mire per hundet e zena nga viruset, alergjite ose infeksionet bakteriale. Megjithese ky trajtim eshte i neveritshem ne fillim ia vlen te mesohet e te zzbatohet. Ai pastron hunden nga sekrecionet liron kanalet e bllokuara, ndihmon per lirimin e tubave te Eustekut gjate dhimbjeve te veshit, ul nivelin e alergjive dhe pjalmit ne alergjite e ashtuquajtura te barit, heq bakteret dhe viruset, pra ju mbron nga te ftohtet dhe epidemite, si dhe shkurton kohezgjatjen e semundjes. Si veprohet per ta perfituar kete menyre pastrimi?

 Mbushni nje gote uji 200ml me uje te vaket oseme i mire eshte i ftohte, shtojini 4 gr kripe gjelle te zeze deti(nje lugecaji). Perziejeni dhe hidhni pak nga uji i kripur ne zgavren e dores. Ulenikoken dhe thitheni ujin me hunde. Uji do t’ju zbrese ne goje. Mos e gelltisni!Peshtyjeni! Perseriteni derisa te harxhoni te gjithe ujin. Kjo kure vlen dheper sinozitin, poe sinoziti mund te kurohet me sukse dhe me ane te hixhames ecila behet ne pjesen e ballit sipas fig. Ne personat qe eshte aplikuar ka paturefekte shume te mira dhe nuk mbetet ne balle asnje shenje..

(Visited 265 times, 1 visits today)
Top