Segunda-feira, 11/12/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

Shkup, digjen tre shtëpi

Shkup, digjen tre shtëpi

Mbrëmë një shtëpi rreth orës 19:00 në lagjen Zllokuqan të Shkupit ka qenë pre e një zjarri të rrezikshëm. Ajo është bërë shkrumb e hi deri në themelet e saj. Madje flakët e forta dhe të shpejta kanë depërtuar deri tek dy shtëpitë e fqinjëve.

Sipas familjes Shabani, shtëpia e të cilëve është djegur ngazjarri anëtarët e saj janëlarguar menjëherë nga shtëpia dhe fatmirësisht nuk ka të lënduar në njerëz.

Zjarri i rënë ka përfshirë edhe instalimet e energjisë elektrike dhe njeri nga banorët është goditur nga energjia teksa po ndihmonte banorët e lagjes

@include "";