Quarta-feira’, 11/12/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Shëroni infeksionet e sinusëve në kushte shtëpie

Shëroni infeksionet e sinusëve në kushte shtëpie

Infeksioni i sinusit është një gjendje kur shfaqet ënjtje ose inflamacion i indeve afër sinusëve. Kjo ndodh kur sinuset janë të mbushura me lëngje dhe baktere në vend të ajrit.

Për fat të mirë ekziston një mënyrë për ti shuruar këto infeksione.

Përbërësit e kërkuar:

1/2 filxhan ujë të pastër të pijshëm
1/4 filxhan uthull molle
1 lugë gjelle mjaltë
1 lugë gjelle piper
1 limon i shtrydhur

Përgatitja:

Vloni ujin, dhe pastaj vendoseni në një filxhan. Shtoni uthullin e mollës dhe përzieni, kështu që le të ftohet në temperaturën e dhomës. Pasi të ftohët, shtoni piper, mjaltë dhe përziej përsëri. Në fund shtoni lëng limoni dhe përzierje mirë.

Për rezultate më të mira, ky lëng konsumohet në stomak bosh para mëngjesit dhe para gjumit.

/Përkthim:https://www.shendeti.info/

(Visited 210 times, 1 visits today)
Top