Domingo, 23/2/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Shenjat | Simptomat e syrit te keq

Shenjat | Simptomat e syrit te keq

Shenjat | Simptomat.

Iben Kajim thote: Kjo eshte shkence qe e dine njerez te veçante qe e studjojne ate.

1.Hapja e vazhdueshme e gojes
2.Lemza e vazhdueshme.
3.Gromesima ne rastin e pangopjes mund te jene te njejtat edhe me magjine.
4.Krruajtja
5.Te peshtyrit e panderprere
6.Shfaqja e kokrrave ne trup
7.Shenja ne trup ne formen e syrit
8.Temperatura pa shkak
9.Ngushtimi i njeriut nga brenda pa shkak
10.Vesveset, pertacia , keputje fuqie.
11.Shendoshja e njeriut tek njerezit qe nuk hane.
12.Ngacmimet mendore
13.C’menduria, frika, harresa, jo vendosja.
14.Kotje kur njeriu lexon kur’an.
15.Teshtima pa shkak.
16.Renia e flokeve sidomos tek grate
17.Shfaqja e njollave te zeza posht syrit , pa qene i lodhur dhe nga pagjumesia.
18.Ndryshimi i nje pjese te fytyres (deformimi, shtremberime te fytyres)
19.Dhimbje koke pa shkak
20.Shfaqja e disa pullave ne lekure
21.Dhimbje e kokes pa shkak
22.Rrjepja e lekures ne sqetull dhe ne auret
23.Nuk i rrihet ne shtepi sidomos ne kohen e akshamit, jo optimist e probleme te tjera
24.Semundje te renda dhe te njepasnjeshme dhe doktorret nuk gjejne shkaqe.
25.Mos efekti i ilaçeve
26.Buburrecat , milingonat ne shtepi pa shkak, edhe ne vendin e punes…
27.Te qarit e femijes kur vete ne nje shtepi tjeter edhe kjo pa shkak.

(Visited 213 times, 1 visits today)
Top