Segunda-feira, 28/9/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Shenjat | Simptomat e mesyshit dhe hasedit

Shenjat | Simptomat e mesyshit dhe hasedit

Shenjat | Simptomat.

Iben Kajim thote: Kjo eshte shkence qe e dine njerez te veçante qe e studjojne ate.

1.Hapja e vazhdueshme e gojes
2.Lemza e vazhdueshme.
3.Gromesima ne rastin e pangopjes mund te jene te njejtat ehde me magjine.
4.Krruajtja
5.Te peshtyrit e panderprere
6.Shfaqja e kokrrave ne trup
7.Shenja ne trup ne formen e syrit
8.Temperatura pa shkak
9.Ngushtimi i njeriut nga brenda pa shkak
10.Vesveset, pertacia , keputje fuqie.
11.Shendoshja e njeriut tek njerezit qe nuk hane.
12.Ngacmimet mendore
13.C’menduria, frika, harresa, jo vendosja.
14.Kotje kur njeriu lexon kur’an.
15.Teshtima pa shkak.
16.Renia e flokeve sidomos tek grate
17.Shfaqja e njollave te zeza posht syrit , pa qene i lodhur dhe nga pagjumesia.
18.Ndryshimi i nje pjese te fytyres (deformimi, shtremberime te fytyres)
19.Dhimbje koke pa shkak
20.Shfaqja e disa pullave ne lekure
21.Dhimbje e kokes pa shkak
22.Rrjepja e lekures ne sqetull dhe ne auret
23.Nuk i rrihet ne shtepi sidomos ne kohen e akshamit, jo optimist e probleme te tjera
24.Semundje te renda dhe te njepasnjeshme dhe doktorret nuk gjejne shkaqe.
25.Mos efekti i ilaçeve
26.Buburrecat , milingonat ne shtepi pa shkak, edhe ne vendin e punes…
27.Te qarit e femijes kur vete ne nje shtepi tjeter edhe kjo pa shkak.

Nese keni ndonje shok apo te aferm qe kane keto simptome apo te ngjashme , ju keshilloj qe t’a shperndash kete shkrim.
Syri i keq dhe hasedi jane shume evident ne shoqerine tone por per fat keq nuk kemi as njohurit elementare se jemi te prekur nga ky fenomen.

Shperndaje vetdijsoje shoqerine ,ndihmoj te afermi e tu.

(Visited 2,523 times, 1 visits today)
Top