Quarta-feira’, 18/5/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Shenjat e mesyshit tek femija

Shenjat e mesyshit tek femija

Shenjat e mesyshit tek femija jane te shumta.

Mund ti merret goja
Qan kot naten dhe diten
Ka temperatur pa asnje shkak mikrobakterial
Ka alergji etj etj qe per me se shumti mund te lexosh ne forumin e faqes

Syri eshte me i keq se magjia, nga syri njerezit dhe mund te vdesin.

Hadith nga Muhammedi (sallallahu alejhi ue selam)”syri hyne ne varin e njeriut dmth qe njeriu vdes nga syri.
Nga eksperjenca, me kujtohet qe nje vajze qe un kisha ne klase vdiq nga syri. Para se te vdiste i hipi nje nur bukurie i pa pare, thoshi ateher, se vdiq na syri.
Nje dijetar i specializur per magji, Muhammed Musa El Naser, ne nje ligjerat midis te tjerash tha, Sikur ta dime qe filan njeri ka sy, ateher pushtetaret duhet ta fusin ne burg.

(Visited 2,103 times, 1 visits today)