Segunda-feira, 30/11/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Shembulli i mjekimit te syrit

Shembulli i mjekimit te syrit

Shembulli i mjekimit te syrit

Foshnja qe refuzonte gjirin e nenes ose qan naten

Isha duke vizituar disa te aferm e me thane se tek ta nje femije refuzonte gjirin e nenes qe prej disa diteshe me pare pinte normalisht.U thashe me sillini femijen ma sollen dhe I lexova suret e fundit te kuranit dhe duate qe I pemendem.Pastaj ju thashe cojeni tek nena e me pas me thane se filloi te pinte gji si me pare me miresine e Zotit fuqiplote.Po te njeten gje mund te bejme me femijet qe qajne naten shume.

Femija qe nuk fliste

Sihte nje femije qe fliste bukur mes shokeve e kolegeve te tyre ne shkollen 8 vjecare.Fliste ne emer te tyre neper mbremje e festa e mbante ligjerime para njerzve.Por nje dite prej ditesh u ngrys memec.Nuk duroi I ati e shkoi ne spital dhe doktoret filluan te benin analizat e radiskopi por pa sukses dhe ma sollen mua ate e pashe .Per pak me lotuan gjak syte sikur mos e permblidhja veten sepse e njihja ate nga aktiviteti I tij dhe shakthtesia e tij,E pyeta babin e tij dhe me tregoi historin e djalit se sa kishte qe ishte semure.Mesova se djalin e ksihte goditur syri dhe I lexova tre suret e fundit te kuranit pastaj I lexova ne uje leximin e syrit dhe I thashe babit te tij lahej djali nga ky uje e te pinte prej tij per shtate dite e pastaj te vinte prape tek une.Pastaj mbas 7 dite djali erdhi I sheruar dhe I mesova atij disa metoda parandalimi mbrojtese qe te thoshte mengjes e mbremje lutjet qe te mbrohej nga syri I keq.

(Visited 94 times, 1 visits today)
Top