Quarta-feira’, 3/6/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Shampoja më e mirë natyrale për kthimin e shkëlqimit dhe vëllimit të flokëve

Shampoja më e mirë natyrale për kthimin e shkëlqimit dhe vëllimit të flokëve

Flokët femra janë një nga pikat kryesore të bukurisë. Kjo recetë në kushte shtëpie do të japë rezultate të mahnitshme për një periudhë të shkurtër kohore.

Pas një muaji, flokët do të duken të mahnitshme.

Përbërësit:
750 ml shampo me hithra
Vitamina B, 2 pilula
30 ml solucion AD bie
50 ml vaj recini
100 ml lëng pantenoli
30 ml pika lëng hither

Përgatitja:
Merrni një shishe 1 litërsh. Përzierje të gjitha dhe vendoseni këtë përzierje në shishe. Pas kësaj, vetëm tundeni ato para përdorimit. Aplikoni në kokë duke bërë masazh butësisht. Lëreni të veprojë për disa minuta dhe pastaj lajeni atë.

Nëse preferoni, përdorni një maskë të thatë pas kësaj, por kjo nuk është e detyrueshme pasi që shampoja tashmë është e shëndetshme dhe ushqyese për flokët.

Burimi: Buildlifehealthy
©gatuajshendetshem/a.c./

(Visited 95 times, 1 visits today)
Top