Quarta-feira’, 26/2/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Shampo me qepë për flokë të gjatë, të trashë dhe të fortë – 100% e sigurtë

Shampo me qepë për flokë të gjatë, të trashë dhe të fortë – 100% e sigurtë

Unë jam duke thënë se si të Përgatisni shampo qepe në shtëpi, lëngu I qepës është I mirë për të nxitur qarkullimin e gjakut dhe për rritjen e flokëve.

Qepë ndihmon për të parandaluar rënien e flokëve. Ju do të keni flokë të trashë, të fortë dhe të gjatë duke përdorur këtë shampo.

Ju do të keni nevojë për:
1 qepë me madhësi mesatare
250 ml shampo bimore

Metoda
Pritini qepët në copa të vogla, shtryjeni lëngin e qepëve duke përdorur një sitë.
Mikso lëngun e qepës me shampo në një shishe dhe tundeni mire.Shampoja nuk është gati për t’u përdorur tani,

Lini shampon për 15 ditë në vend të errët dhe të thatë për tu fermentuar.
Pas 15 ditësh shampoja juaj është gati për t’u përdorur.
Kreh flokët tuaj dhe pastaj hidh shampo në flokët tuaj dhe masazho në lëvizje rrethore për 2-3 minuta,
Bëni këtë ilaç për një muaj dhe do të shihni rezultate të dukshme.

Burimi: : glowpink
©gatuajshendetshem/ Përktheu: Edlira H./

(Visited 143 times, 1 visits today)
Top