Sábado, 26/11/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

Serbja kthehet në islam: Prej sot “Selam alejkum” dhe jo “zdravo”!

Serbja kthehet në islam: Prej sot “Selam alejkum” dhe jo “zdravo”!

serbja

Sarajevë, 29 korrik (AIP) –

Një qytetare nga Pançeva fillon hisotirinë saj të vërtetë duke vënë shaminë pasi i tha lamutumirën ortodoksizmit. Ajo ka përqafuar islamin me plotë dëshirë dhe vullnetë të madh edhe ate  pas vizitës së të saj të parë në Sarajevë.  Natasha vjen  ka një shtet (Serbia) që kishte kryer gjenocid me vite të tëra, kanë shkruar mediat e huaja, transmeton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”.

“Emri Nejra më pëlqen për mua. Gjithashtu, unë do të doja të shkojë në Bosnje, dhe kështu të jetë më afër burimit të besimit, njerëzit e dashur për mua… ” – thotë ish-Natasha, sot Nejra Gaèiæ nga  Pançeva, bashkëshorte dhe nënë krenare të katër djemve.