Segunda-feira, 28/9/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Sennae folium (ilac per hemoroide dhe kapsllek)

Sennae folium (ilac per hemoroide dhe kapsllek)

Sennae folium (ilac per hemoroide dhe kapsllek)

Eshte vertetuar ne mjekesi se Senna eshte nje nga zbutesit me efikase te barkut ne raste konstipacioni (kapslleku). Ndikimi i saj fillon ne zorren e trashe dhe nuk shkakton problem ne stomak e as ne zorren e holle. Ajo lufton gjithashtu nje numer virusesh dhe eshte nje pastrues i mire i gjakut te njeriut.
Perberesi aktiv ne Sena fokusohet tek permbajtja e senosideve duke stimuluar peristaltiken, levizjet e natyrshme ritmike te zorres se trashe, gjithashtu lehteson sherimin e hemorroideve dhe fisurave anale.
Kjo realizohet brenda 6-12 ore pasi qe te konsumohet Sena.

Metoda per perdorim:
Nje kapje gjethesh me maje te gishtave 1-3gr vehen ne gote me uje te vaket (te vluar me heret), qendrojne se paku 30min. Pasi te kullohet pihet e tere gota para gjumit. Per t’i dhene shije mund t’i shtohet mjalte.

Verejtje: Nuk ben ta perdorin ata qe kane diarre, femijet, shtatzenat dhe pleqte

(Visited 195 times, 1 visits today)
Top