Sexta-feira, 5/6/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Sëmundjet e syve

Sëmundjet e syve

syri

Sëmundjet e syve

Duhet që i sëmuri me mjaltë të lyej kapakët e syve në mëngjes dhe para gjumit, ndërsa pas çdo lyerje ta marr një lugë mjaltë. Personalisht e kam provuar këtë recetë kur e fitova trahomën. Është e çuditshme që mjekët thonë se trachoma nuk mund të zhduket, sepse ilaçet e tyre nuk ndihmojnë. Mirëpo, ilaçi i Allahut (mjalta e bletës) e kishte larguar trahomën pas disa përpjekjeve.

(Visited 218 times, 1 visits today)
Top