Quinta-feira, 18/7/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Ruajtëset e shtëpisë (Sempervivum tectorum) dhe mjati – recete natyrale kundër cistaveRuajtëset e shtëpisë (Sempervivum tectorum) dhe mjati – recete natyrale kundër cistave

NjohëSempervivum tectorum1sit e mjekesisë popullore thonë se kjo barishte është më të vërtetë e mirë për shëndetin e përgjithshëm, a bashkimi i tij me mjaltin mund të ndihmojë kundër cistave, veçanërisht në gji dhe në organet gjenitale femërore.

Përbërja
– 300 gram gjethe mirë te pastruar nga Ruajtëset e shtëpisë (Sempervivum tectorum),
– 300 gram mjaltë të pastër natyror.

Përgatitja
Përbërësit janë të vendosur në një shishe qelqi, disa minuta përzien mirë. Atëherë shisheja e qelqit duhet të qëndrojë shtatë ditë e mbyllur mirë, dhe gjatë këtyre shtatë ditëve të paktën dy herë kërkohet te përzien përsëri.

Konsumi
Pas qëndrimit shtatë ditëshe përzierjen duhet ngrënë tri herë në ditë, në mëngjes, në dreke dhe në mbrëmje nga një lugë. Mos e tejkaloni dozën, duhet përdorur rregullisht, ekspertët thonë se është me të vërtetë efektiv për gjith trupin, sidomos për cistat sepse në shumë gra ka dhëne rezultate të shkëlqyera. Është i lehtë për tu përgatitur kështu që ne ju rekomandojmë provoni, nuk ka efekte anësore, përveç nëse ju jeni alergjik në mjaltë.

Sempervivum tectorum2

(Visited 130 times, 1 visits today)
Top