Segunda-feira, 24/2/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Rrushi i thatë është ideal për një energji të shpejtë kur ndiheni të plogësht.

Rrushi i thatë është ideal për një energji të shpejtë kur ndiheni të plogësht.

Rrushi i thatë është i pasur në karbohidrate dhe sheqerna natyrale që do të thotë se është ideal për një energji të shpejtë kur ndiheni të plogësht. Rrushtë e thatë janë ndër të paktat ushqime bimore të pasura me hekur, të cilin organizmi e kërkon për prodhimin e proteinave që transportojnë oksigjen në qelizat e organizmit. Ata janë gjithashtu të pasur me kalium, fitoushqyes dhe antioksidantë. Një dozë ditore me rrush të thatë pakëson rrezikun e shfaqjes së sëmundjeve kronike, ul tensionin e gjakut, nivelin e kolesterolit, shuan urinë dhe dëshirën për ta tepruar me ushqimin.

(Visited 51 times, 1 visits today)
Top