Segunda-feira, 17/5/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Rritni mundësitë për shtatzëni dhe parandaloni cistet ovariane vetëm me këtë recetë natyrale

Rritni mundësitë për shtatzëni dhe parandaloni cistet ovariane vetëm me këtë recetë natyrale

Fibroidet janë tumore beninje që gjenden brenda mitrës dhe që në të shumtën e rasteve bëhen kaq të mëdha sa parandalojnë edhe shtatzëninë. Sipas statisitkave, rreth 25 për qind e grave mbi 35 vjeç mund të vuajnë nga cistet.

Disa gra nuk kanë pasur kurrë ciste, por ata që kanë kaluar nëpër këtë proces, pohojnë se simptomat janë rraskapitëse. Këto ciste ndryshojnë në madhësi, në peshë dhe në formë dhe fillojnë të zhduken kur gratë hyjnë në fazën e menopauzës. Cistet ovariane nga ana tjetër janë të zakonshme te gratë në moshë të re.

Simptomat që këto fibroide paraqesin janë të ndryshme, varësisht organizmit të grave:

Kanë cikle menstruale të parregullta
Keni një ndjesi rëndese në legen
Dhimbje në pjesën e poshtme të barkut
Gjoks të butë

Shtim në peshë
Për t’i trajtuar ato në shtëpi dhe për të rritur shanset e shtatzënisë, ju johim me një ilaç super natyral dhe efektiv. Ai pastron vezoret, mitrën dhe ndihmon në rregullimin e ciklit menstrual.

Përbërësit:
1/2 litër mjaltë
1 kilogram panxhar
1 bohçe hudhër

Përgatitja dhe përdorimi:
Pastroni panxharin dhe vendoseni në një blender. Hidheni lëngun në një tas qelqi sëbashku me mjaltin dhe hudhrat e grira imët. Vendoseni në frigorifer për 2 orë.

Përdoreni për 2 muaj, duke pirë 3 gota të vogla në ditë, 1 në mëngjes dhe dy të tjera pas ngrënies së darkës.

(Visited 209 times, 1 visits today)
Top