Terça-feira, 31/1/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

Rrëzohet helikopteri në Berat, plagoset piloti

Rrëzohet helikopteri në Berat, plagoset piloti

Ka shpëtuar me lëndime të lehta piloti i një helikopteri pasihelikopteri i tij u rrëzua në mesditë në qytetin e Beratit. 

helikopteri berat
Sipas te dhenave te para mesohet se helikopteri, i njekompanie qe ben kerkime per nafte ka rene nga nje lartesi jo shume e madhe dhe eshte perplasur me nje koder. 

Pilotit italian i ka ardhur në ndihmë një tjetër helikopter i firmës, duke e transportuar drejt Spitalit Ushtarak në Tiranë, ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën. /albeu/