Domingo, 13/6/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Rrëshqitje gurësh në hyrje të tunelit Tiranë-Elbasan

Rrëshqitje gurësh në hyrje të tunelit Tiranë-Elbasan

tuneli-elbasan_tiraneNë hyrje të tunelit Tiranë-Elbasan raportohet se ka pasur rrëshqitje gurësh.

Si pasojë e rrëshqitjes qarkullimi i mjeteve bëhet vetëm në një korsi dhe me vështirësi të madhe, njofton Balkanweb.

Mësohet se për largimin e inerteve të rëna në rrugë është kërkuar ndërhyrja e fadromave, por deri më tani situate vazhdon të mbetet problematike.

(Visited 41 times, 1 visits today)
Top