Sexta-feira, 5/6/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Rrënjët e flokëve janë të yndyrshme dhe majat e thata? Ja si të veproni.

Rrënjët e flokëve janë të yndyrshme dhe majat e thata? Ja si të veproni.

Rrënjët e flokëve janë të yndyrshme dhe majat e thata? Ja si të veproni.

Për shkak të ngjyrave, tharëseve, zbardhuesëve tepër agresivë, flokët thahen së tepërmi tek majat dhe yndyra natyrale e flokut mbetet vetëm tek rrënjët.

Si ta përmirësoni këtë: 
Aplikoni maskë me argjilë të gjelbër vetëm tek rrënjët (jo tek majat);
Lani flokët me një shampo kundër yndyrës; Ushqeni majat duke përdorur vajra (vaj kokosi, vaj ulliri, vaj hithre, vaj lini) dhe maska hidratuese.

Disa këshilla të tjera si një plotësues për trajtimet kozmetike natyrale, është e domosdoshme që të jetë një mënyrë jetese e shëndetshme, gjumë i mjaftueshëm, ushqim i balancuar.
Nje dietë e pasur me perime dhe fruta të freskëta ndihmon për eliminimin e toksinave. Gjithashtu ushqimet e pasura me zink dhe vitaminë B6 parandalojnë problemin në afat të gjatë.

(Visited 96 times, 1 visits today)
Top