Segunda-feira, 11/12/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

Riformatimi i qeverisë, Pacolli ultimatum kryeministrit Thaçi

Riformatimi i qeverisë, Pacolli ultimatum kryeministrit Thaçi

pacolliii_dhe_thaciKryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli po i soset durimi sa i përket riformatizimit të qeverisë. Në një lidhje telefonike për “Zërin”, ai është shpehur se është koha e fundit që të ndodhin ndryshimet e paralajmëruara.

“Është momenti i fundit, kur ne duhet të bisedojmë për këtë çështje. Ashtu siç jemi marrë vesh, edhe duhet të ndodhë, sa më parë. Unë sot kthehem nga Nju-Jorku, dhe menjëherë të hënën do të bisedoj me partnerët e koalicionit për këtë”, u shpreh Pacolli.

Pacollika bërë të ditur se këtë vikend kthehet nga Nju-Jorku, dhe menjëherë të hënën do të bisedojë në qeveri për këtë çështje. /albeu.

@include "";